Hakkımızda

1991

CM Cam Metal San. Tic. Lim. Şirketi

Yüksel TÜRK tarafından kurulan CM Cam Metal, ağır ticari araç ekipmanları sektörüne üretim yapmaktaydı. Aynı zamanda cephe giydirme sektöründe de varlığını göstermiştir.

2007

CMT Treyler Üst Yapı Makina San. Ve Tic. Ltd. Şti.

CMT Treyler Üst Yapı Makina San. Ve Tic. Ltd. Şti. kuruldu. Bu noktada CMT Mersinde, treyler üretimi ve üst yapı sistemleri konusunda faaliyet gösterilmeye başladı.

2016

FY Endüstriyel Ürünler San. Ve Tic. Ltd. Şti.

Yüksel TÜRK ve Fuat ŞAHİN tarafından, FY Endüstriyel Ürünler San. Tic. Ltd. Şti. A.Ş. Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesinde kuruldu. Bu yeni şirket, CM Cam Metal A.Ş. ve CMT Treyler Üst Yapı Makina San. Ve Tic. Ltd. Şti.'nin birleşmesiyle oluştu. Treyler sektörünün yanında kapı pencere aksesuarları sektörüne de hizmet verilmiştir.

2018

Kazan Alüminyum A.Ş.

Ankara bölgesinde bulunan Alüminyum hurda geri dönüşüm merkezi Yüksel TÜRK ve Fuat ŞAHİN tarafından satın alındı.

2020

AL-DROSS ALÜMİNYUM San. Ve Tic. Ltd. Şti.

Bilecik bölgesinde bulunan Alüminyum cüruf geri dönüşüm merkezi Yüksel TÜRK ve Fuat ŞAHİN tarafından satın alındı. Daha sonrasında ise Kazan Alüminyum fabrikası da Bilecik OSB’ye taşındı

2023

FY INDUSTRY

Yeni bir kimlik çalışmasıyla beraber kendini geliştirmekte olan FY Endüstri, 57.500 m2 arazi üzerinde, toplam 18.000 m2’lik kapalı alana sahip bir üretim tesisiyle faaliyetlerine devam etmektedir. Şirket, treyler üreticisi firmalara alüminyum ve çelik üst yapı sistemleri konusunda 32 yıla dayanan deneyimiyle üretimini sürdürmektedir.